fbpx

Селски, блиску до езерото, домашно печено, централно... еве нешто за јадење и пиење за сите вкусови. Пијте кафе, убава вечера или почестете се со пица.

Кафе Лавида

Во центарот на Хултсфред се наоѓа Lavida Coffé. Во пространи и пријатни соби можете да купите сè, од колачи и колачи до лесни ручеци. Во право ти

 • PXL 20210802 104443701 намалени

Ресторан Кунген

Кунген Рестауранг се наоѓа централно во Хултсфред помеѓу планот на Тор и Кепингспаркен. Ресторанот Кинг нуди пици, хамбургери, риба и чипс и салати. Единствен е тој човек

 • friluftcafe dackestupet

Friluftscafé - Дакеступет

Јужно од Вирсерум се наоѓаат објектите Dackestupet и Friluftscafé - Dackestupet. Во зима ски-центар и друг пат објект за планински велосипедизам, MTB и планинарење. Во горната куќа

 • Френдос ентре

Френдо и Холтсфред

Дали сте жедни за кафе или гладни? Дали сакате шолја свежо сварено кафе? Или едноставно треба да го наполните гориво во автомобилот? Ние ви нудиме продажба на брза храна, слатки,

 • Сад со пилешка чорба и сад со ориз кај Хос Аника

Хос Аника

Добро зготвена храна во голема мера од шведски состојки. Ресторанот може да се резервира за приватни забави, можно е и да се добие угостителство. Аника има голема

 • Чинија карпачо од ресторан Ланебергбабоа

Ресторан Ланебергабоа

Во Lönnebergaboa, оброкот секогаш треба да биде нешто што го споделувате со пријателите, а за вашата посета да биде нешто необично, ние сезонираме

 • Фасадата на Чарли Пицерија

Чарли Пицерија

Чарли пицерија во Мерлунда нуди пици, хамбургери, скара и салати. „Пица Мерлунда“ може да се најде само во пицеријата Чарли

 • Кафе одлично

Кафеана флота

Не смеете да го пропуштите Café Flotten кога ја посетувате областа на компанијата. Кафулето работи непрофитно од здружението и придонесува за активностите на здружението. Тука може да се купи сладолед или

 • Слика на маса одблизу, на масата се наоѓаат две мали чинии со чаши и покрај пилешко направено од порцелан.

Пекарницата Бјеркалолм

Помеѓу Мелила и Вирсерум ќе ги најдете малото село Флатен и Багериет Бјеркалолм. Тука печете во мал обем и со високо квалитетни состојки. Ролни за леб, багети,

 • Дискот е намален

Кафе Центар

Кафе Центар се наоѓа покрај пешачката улица во Холтсфред. Лесно да се најде и со добри можности за паркирање во близина. Овде можете да направите пауза за кафе или да купите со

 • MålillaPizzeria

Пицерија на Мелила

Пицерија лоцирана централно во Målilla. Покрај пицата, на менито има и ќебапи и салати. И да нарачаат и да донесат или да седат

 • hotelDacke1 намалена

Хотел Даке

Хотел Даке е семеен хотел централно лоциран во Вирсерум. Во непосредна близина на хотелот е голем паркинг. Близината и на шумата и на езерото. Ресторанот на хотелот

 • Маја рум скалиран

Хотели Хулинген

Музиката е таа што го стави Холтсфред на мапата и никаде на друго место во Холтсфред не е музиката толку длабоко во theидовите како кај Хотел Хулинген. Ние

 • Соба 4 намалена

Хотел и ресторан Målilla

Målilla Hotell е мал хотел со ресторан. Денешниот ручек, ла ла карте, пица и салати се служат тука. Ресторанот има целосни права. Има 40

 • Поглед на гостите и шаторите во кампување на стадирањето на Холтсфредс

Халтсфред Страндкамп

Тука живеете со прекрасен поглед на езерото Хулинген! Вие сте близу до плажата, објектите и кафулето. Потребно е да се помине долг два километра пешачење покрај шеталиштето

 • bandygrillen4 намален

Пицерија Бандигрилен

Заедно со Ветландaвуген во Målilla е Bandy Grill. Тука можете да изберете помеѓу хамбургери, колбаси, ќофтиња, ќебапи, пилешко. Во текот на летото има и мала тераса на отворено.

 • bambugården1 намален

Ресторан Бамбугарден

Кинеско-виетнамски ресторан со традиционален кинески и виетнамски. Постои широк спектар на различни јадења, шведско домашно готвење, a la carte и

 • emåbaren1 намален

Ресторан и пицерија Ембарен

Emåbaren е ресторан и пицерија. Домашно домашно готвење се служи тука за ручек помеѓу 1100-1400 г. Како алтернатива на денешното јадење, има пица, салати или ќебапи.

 • 20170518 141239 намалена

Кафуле Екен

Кафулето се наоѓа во Вирсерумс Констал. Овде можете да ја разгледате уметничката галерија и да ја цените уметноста, а потоа да уживате во добро кафе. Еве

 • sibylla2 намалена

Сибила

Ако треба да добиете нешто брзо, Сибила е добро познат ланец за брза храна. Сибила нуди сè, од шведскиот класик „варен со леб“ (т.е. зготвена колбас)

 • Слаткар кој држи торта со принцеза во Централната слаткарница

Централна слаткарница

Централкондиториет е пекара и продавница за погодни производи каде што можете да пиете кафе или да купите свежо печен дом со вас. Findе најдете асортиман на традиционални колачи, колачи, бухти

 • PXL 20210618 085829892 намалени

Куќа за скара

На кружниот тек во Målilla е Grillstugan и тука се служат хамбургери и колбаси со каша и други додатоци, како и сладолед. Кога времето дозволува, тоа е таму

 • PXL 20210618 070902059 намалени

Слуги за пицерија

Пицеријата е централно лоцирана во Вирсерум. Тука јадете добро во пријатни простории. Во Restaurang Betjänten секогаш добивате добра услуга и добар квалитет. Ти можеш

 • венезија3 намалена

Пицерија Венеција

Пицерија лоцирана централно во Холтсфред. Покрај пицата, на менито има и ќебапи и салати. Во летниот период има и тераса на отворено. Има 24

 • 09H1509 намалена

Месо на Дакебигден

Само добра со највисок квалитет се достапни тука. Месото е локално произведено и добро згрижено. Во продавницата ќе најдете повеќето работи по месо. Ребра и филети, мелено месо

 • Равен Исток 2 скалиран

Ровен и Остен

На фармата Ровен и Остен, Лида надвор од Јернфорсен, сирењето се прави на занаетчиски начин и од мал обем. Млекото потекнува од локален земјоделец. Во непосредна близина на млекарницата

 • 52024132 2081319658612985 2897555606997041152 n

Хотел и ресторан Палас

Овој пријатен, семеен хотел е на само 50 метри од железничката станица Холтсфред во Смоланд. Од хотелот имате поглед кон блиското езеро Хулинген. Сите поединечно

 • Јагнешко мерка

Фалолтс Екогард

„Добра храна со чиста совест, директно од фармата“. Овде можете да нарачате органско и локално произведено месо. Посетете или одморете и живејте на органска фарма, запознајте се

 • 32676342 1694017577348590 6127475647582306304 н 1

Акселсонс и Ејби

Продавницата за фарми е интересна дестинација за екскурзија за оние кои сакаат да купат производи со највисок квалитет. За време на сезоната на јагоди, можете да одите и да одберете свои јагоди. ИН

На врвот