fbpx

Направете пауза со шолја кафе или чај. Изберете ги вашите омилени од домашни колачи, пити, вафли или лесни ручеци. Кафулиња има во сите можни средини.

Кафе Лавида

Во центарот на Хултсфред се наоѓа Lavida Coffé. Во пространи и пријатни соби можете да купите сè, од колачи и колачи до лесни ручеци. Во право ти

  • friluftcafe dackestupet

Friluftscafé - Дакеступет

Јужно од Вирсерум се наоѓаат објектите Dackestupet и Friluftscafé - Dackestupet. Во зима ски-центар и друг пат објект за планински велосипедизам, MTB и планинарење. Во горната куќа

  • Френдос ентре

Френдо и Холтсфред

Дали сте жедни за кафе или гладни? Дали сакате шолја свежо сварено кафе? Или едноставно треба да го наполните гориво во автомобилот? Ние ви нудиме продажба на брза храна, слатки,

  • Кафе одлично

Кафеана флота

Не смеете да го пропуштите Café Flotten кога ја посетувате областа на компанијата. Кафулето работи непрофитно од здружението и придонесува за активностите на здружението. Тука може да се купи сладолед или

  • Слика на маса одблизу, на масата се наоѓаат две мали чинии со чаши и покрај пилешко направено од порцелан.

Пекарницата Бјеркалолм

Помеѓу Мелила и Вирсерум ќе ги најдете малото село Флатен и Багериет Бјеркалолм. Тука печете во мал обем и со високо квалитетни состојки. Ролни за леб, багети,

  • Дискот е намален

Кафе Центар

Кафе Центар се наоѓа покрај пешачката улица во Холтсфред. Лесно да се најде и со добри можности за паркирање во близина. Овде можете да направите пауза за кафе или да купите со

  • Поглед на гостите и шаторите во кампување на стадирањето на Холтсфредс

Халтсфред Страндкамп

Тука живеете со прекрасен поглед на езерото Хулинген! Вие сте близу до плажата, објектите и кафулето. Потребно е да се помине долг два километра пешачење покрај шеталиштето

  • 20170518 141239 намалена

Кафуле Екен

Кафулето се наоѓа во Вирсерумс Констал. Овде можете да ја разгледате уметничката галерија и да ја цените уметноста, а потоа да уживате во добро кафе. Еве

  • Слаткар кој држи торта со принцеза во Централната слаткарница

Централна слаткарница

Централкондиториет е пекара и продавница за погодни производи каде што можете да пиете кафе или да купите свежо печен дом со вас. Findе најдете асортиман на традиционални колачи, колачи, бухти

  • Равен Исток 2 скалиран

Ровен и Остен

На фармата Ровен и Остен, Лида надвор од Јернфорсен, сирењето се прави на занаетчиски начин и од мал обем. Млекото потекнува од локален земјоделец. Во непосредна близина на млекарницата

  • DSC6286 2 намалени

Кафуле Три сестри

Кафе Тре Систар е мало рурално кафуле со домашно печено, органско и локално произведено во фокусот. Тука имате можност да купите ракотворби и други работи

На врвот