fbpx

Во општината Хултсфред има ресторани со различни специјализации. Домашно готвење, да пицерии, кинеска храна и ќебапи може да се најдат.

 • Сад со пилешка чорба и сад со ориз кај Хос Аника

Хос Аника

Добро зготвена храна во голема мера од шведски состојки. Ресторанот може да се резервира за приватни забави, можно е и да се добие угостителство. Аника има голема

 • Чинија карпачо од ресторан Ланебергбабоа

Ресторан Ланебергабоа

Во Lönnebergaboa, оброкот секогаш треба да биде нешто што го споделувате со пријателите, а за вашата посета да биде нешто необично, ние сезонираме

 • Слика на маса одблизу, на масата се наоѓаат две мали чинии со чаши и покрај пилешко направено од порцелан.

Пекарницата Бјеркалолм

Помеѓу Мелила и Вирсерум ќе ги најдете малото село Флатен и Багериет Бјеркалолм. Тука печете во мал обем и со високо квалитетни состојки. Ролни за леб, багети,

 • hotelDacke1 намалена

Хотел Даке

Хотел Даке е семеен хотел централно лоциран во Вирсерум. Во непосредна близина на хотелот е голем паркинг. Близината и на шумата и на езерото. Ресторанот на хотелот

 • Маја рум скалиран

Хотели Хулинген

Музиката е таа што го стави Холтсфред на мапата и никаде на друго место во Холтсфред не е музиката толку длабоко во theидовите како кај Хотел Хулинген. Ние

 • Соба 4 намалена

Хотел и ресторан Målilla

Målilla Hotell е мал хотел со ресторан. Денешниот ручек, ла ла карте, пица и салати се служат тука. Ресторанот има целосни права. Има 40

 • bambugården1 намален

Ресторан Бамбугарден

Кинеско-виетнамски ресторан со традиционален кинески и виетнамски. Постои широк спектар на различни јадења, шведско домашно готвење, a la carte и

 • emåbaren1 намален

Ресторан и пицерија Ембарен

Emåbaren е ресторан и пицерија. Домашно домашно готвење се служи тука за ручек помеѓу 1100-1400 г. Како алтернатива на денешното јадење, има пица, салати или ќебапи.

 • sibylla2 намалена

Сибила

Ако треба да добиете нешто брзо, Сибила е добро познат ланец за брза храна. Сибила нуди сè, од шведскиот класик „варен со леб“ (т.е. зготвена колбас)

 • PXL 20210618 085829892 намалени

Куќа за скара

На кружниот тек во Målilla е Grillstugan и тука се служат хамбургери и колбаси со каша и други додатоци, како и сладолед. Кога времето дозволува, тоа е таму

 • 52024132 2081319658612985 2897555606997041152 n

Хотел и ресторан Палас

Овој пријатен, семеен хотел е на само 50 метри од железничката станица Холтсфред во Смоланд. Од хотелот имате поглед кон блиското езеро Хулинген. Сите поединечно

На врвот