fbpx
Кафуле БјеркалолмБагери 1
Алкаререт природен резерват
Бјоркахолм пизор1

Помеѓу Мелила и Вирсерум ќе ги најдете малото село Флатен и Багериет Бјеркалолм.
Тука печете во мал обем и со висок квалитет на состојките. Ролни за леб, багети, презли и леб од кисело тесто со брашно или ржано брашно.
Италијански или француски пици и фламкучен на органско брашно или ржано брашно.
Во сите производи ние користиме само високо квалитетно брашно со правопис. Главно шведско месо и печурки од Шведска, морска сол од Атлантикот и високо квалитетно маслиново масло

Пица:

Со сос од домати како основа (вклучена на сите пици), шунка, салама, сирење моцарела, маслинки, артишок од Ерусалим, пиперки, ананас, туна, спанаќ, фета, печурка, сушена шунка, рукола и многу повеќе според вашите желби.

Намалките може да се изберат сами кога нарачувате ако сакате. Ако имате потешкотии во изборот, можете да нарачате специјален Björkaholm.

Со сос од домати како основа (вклучена во сите пици), шунка, салама, сирење моцарела, маслинки, артишок од Ерусалим, пиперки, ананас, туна, спанаќ, фета, печурка, сушена шунка, рукола и многу повеќе според вашите желби. Постојат вегетаријански опции, без глутен и без лактоза.

Фламкучен е варијанта на пица од Франција со крем фрајше, сребрен кромид и сланина.

Пред-нарачка само на леб и пица. По можност еден ден претходно.

Сподели

Критика

4/5 пред 10 месеци

Различна „пицерија“ среде шума! Домашна супер добра пица! Маса надвор и маса внатре. Па вреди да се проба!

4/5 пред 10 месеци

Добредојдено е пријатно искуство да се вратите тука, но не заборавајте да резервирате маса однапред.

5/5 пред 10 месеци

Вкусно и искуство надвор од вообичаеното. Високо препорачливо.

5/5 пред 11 месеци

Прекрасно место рај и толку добра пица! Ви благодариме што бевте таму!

4/5 пред 9 месеци

Многу добро зготвена пица. Убаво.

2022-06-29T14:30:00+02:00
На врвот