#hultfredshemester

Ky është Hultsfredshemester!
Turistët, bashkitë dhe banorët së bashku krijojnë "Hultsfredshemester".
Ju si banor keni një shans për të fituar
1000 netë në një hotel, hotel, kampe dhe në një vilë për ju ose për t'u dhuruar të dashurve!

Përjetoni komunën e bukur të Hultsfred në shtëpi, në shtëpinë tuaj të Hultsfred dhe bleni me
- keni një gofika ose një pickim për të ngrënë në një nga restorantet dhe kafenetë e komunës.

Kujdesuni për njëri-tjetrin dhe shtëpinë me largësi dhe kujdes.

#hultsfredshemester # dusynsochhörsihultsfred

#hultfredshemester

strehim

Konkurroni për mbi 1000 netë ne nje hotel,
hotel, vend kampingu
dhe në vilë!

Të gjitha akomodimet

#hultfredshemester

Kafe dhe darkë

Merrni një gofika ose një copë ushqim.
Mbështetni vendasin tonë
industria e mikpritjes gjatë tuaj
Hultsfredshemester!

Të gjitha kafet dhe vendet për të ngrënë

Frymëzim

Merrni këshilla për aventurat dhe përvojat

Ngjarja

Mos harroni asgjë që po ndodh në komunën e Hultsfred.

Këshilla për shëtitje në Hotel Dacke

Hotel Dacke Nya Torget, Virserum

Këshillë ecni në sheshin e ri në Hotell Dacke Virserum. Sillni shportën dhe stilolapsin tuaj të kafesë! Info Inger 073-802 69 13

Periodik

Ecja në gjuhë

Biblioteka Hultsfred Västra Långgatan 46, Hultsfred

Ecni në Hultsfred dhe flisni suedisht! Të Mërkurave 13.00-14.30 1 Shtator Statujat jashtë Lindblomsskolan 15 Shtator Gamla bibliotek 29 Shtator Muzika e parkut dhe qendra 13 Tetor Dyqanet arabe 27 Tetor Hultsfreds

falas
Periodik

Bule me PRO

Boulehallen Norra oskarsgatan 107, Hultsfred

Ne luajmë boules në sallën e boules në Oskarsgatan në Hultsfred, Të gjithë të mirëpritur! Sillni shportën tuaj të kafesë. Personi i kontaktit: Bengt Nilsson 070-935 02 56

Periodik

Prisni Biblën

Biblioteka Hultsfred Västra Långgatan 46, Hultsfred

Workshop për fëmijë nga 6-12 vjeç. Kërkohet regjistrimi paraprak, kontaktoni bibliotekën Nëse keni ndonjë pyetje, thjesht kontaktoni! biblioteket@hultsfred.se, 0495-240088

falas
Periodik

Bio Hultsfred - Dasma, funerali dhe pagëzimi

Valhall Stora Torget 2, Hultsfred

N W DASM, FUNERAL DHE PAGTZIM - FILMI ndjekim familjet Öhrn dhe Seger dhe na çojnë nëpër vjeshtë dhe dimër në rrugën tonë për festimet e Krishtlindjeve dhe për natën e Vitit të Ri që

Të gjitha ngjarjet

Zbuloni

Muze emocionues, aktivitete familjare, pamje interesante dhe natyrë fantastike. Zbuloni të gjithë Hultsfred!

 • Rreth gjashtë kilometra në juglindje të Venës është ky vend i bukur banje me zona të gjelbërta për aktivitete. Ka edhe dhoma zhveshjesh, zonë për Barbecue, WC të thatë, lëkundje dhe

 • Kisha Hultsfred, qyteti më i madh i komunës, në të vërtetë ka kishën më të re. Planet për të ndërtuar një kishë në Hultsfred kishin ekzistuar për disa kohë dhe në 1921 ishin bërë

 • Melsjön është një liqen i vogël i cekët dhe uji është një zgjatim i Gårdvedaån. Ndodhet në veri të liqenit Flaten në perëndim të Målilla dhe

 • Një pyll i vërtetë magjik me pisha të vjetra që qëndrojnë rreth gurëve që janë të mbuluar me likene. Rezervati natyror i Björnnäset ndodhet në një kep në Åkebosjön. Rezervati është i vendosur

 • Shtegu fillon në kopshtin Kalvkätte, i cili është një objekt shumë i mirë në dalje nga autostrada 23 drejt qendrës Hultsfred. Vish makinën

 • Virserumssjön është një liqen i thellë dhe i varfër me lëndë ushqyese që është ngjitur me komunitetin e Virserum. Liqeni dhe fshati janë të bukur dhe kanë shumë për t'u ofruar turistëve rreth peshkimit sportiv,

 • Në mes të pyjeve të Småland është komuniteti i vogël Virserum me galerinë e madhe të artit. Me një sipërfaqe ekspozite prej 1600 m sq, arti bashkëkohor shfaqet në ekspozita

 • Sauna dhe vaska e nxehtë e Hammarsjön. Nëse dëshironi të përjetoni diçka të veçantë, duhet të provoni SPA natyrale të Hammarsjön me sauna dhe vaskë të nxehtë. Këtu është djegia e drurit dhe

 • Prefer .. Unë preferoj të pikturoj dhe të vizatoj në jetën reale kudo që të jem. Annika lindi dhe u rrit në Vagnhärad, Södermanland dhe për gati 30 vjet

Ngjarja

Hani dhe pini

strehim

aktivitetet

Pika turistike

Pazar

Pamjet dhe aktivitetet

Mrekullohuni me mjediset historike, artet dhe zanatet, jetën e egër, natyrën e bukur dhe shumë më tepër. Ka shumë aktivitete dhe tërheqje këtu, shumë prej të cilave janë të hapura gjatë gjithë vitit!

 • Përjetoni ndjenjën e ngasjes së autobusëve klasikë hekurudhorë klasikë portokalli-verdhë që marrin frymë në vitet 50 midis Virserum dhe Åseda. Shijoni mjediset e nostalgjisë dhe pini një kafe me shtatë

 • IMG 20200627 110325 i shkallëzuar një stërvitje çiklizmit familjar

  Stërvitje me cikël në rrugën e ngushtë Virserum deri në edaseda. Rreth stacionit të Virserum ka një mjedis nostalgjie që ofron një udhëtim pas në kohë. Dorëzimi i veshjes në dritaren e biletave, rezervimi paraprak

 • Dyqani është ngjitur me Hotell Dacke në Virserum. Produkte lokale dhe rajonale. Mjeshtëri, artizanat, formë dhe dizajn. Druri, tekstilet, qeramika, leshi, qelqi dhe shumë më tepër

 • Graniti sferik është një shkëmb që është ngurtësuar në thellësi të mëdha dhe më pas ka arritur në sipërfaqe gjatë palosjeve në koren e tokës. Slättemossa është i vetmi vend

 • Goli i diskut (në Suedi i quajtur edhe golfi frisbee) është një sport që luhet me një disk (frisbee). Qëllimi është të luani një kurs nga fillimi në fund

Të gjitha pamjet dhe aktivitetet
Një urë që shtrihet përtej një lumi
Shihni të gjitha vendet e larjes
Një person duke pushuar në një stol në një mal pranë një liqeni
Shihni të gjitha shtigjet e alpinizmit
Një imazh i një lëndine të hapur të verdhë-jeshile me dy pemë pranë tij dhe një pyll në sfond.
Shikoni të gjitha fushat dhe kampingu në natyrë
Një hambar në një park lokal
Shihni të gjitha shtëpitë

Hani dhe pini

Një darkë më e këndshme për të festuar, një drekë në qytet ose një mbrëmje e këndshme me miqtë. Ka diçka për të gjitha shijet dhe rastet.

 • Emåbaren është një restorant dhe piceri. Gatim shtëpi në shtëpi është shërbyer këtu për drekë në mes 1100-1400. Si një alternativë ndaj pjatës së sotme, ekzistojnë picat, sallatat ose qebapët.

 • Ky hotel komod, i drejtuar nga familja, është vetëm 50 metra nga Stacioni i Trenit Hultsfred në Småland. Nga hoteli ju keni një pamje të Liqenit Hulingen aty pranë. Të gjithë ata individualisht

 • Në jug të Virserum ndodhen objektet Dackestupet dhe Friluftscafé - Dackestupet. Në dimër një vendpushim skish dhe herë të tjera një objekt për biçikletë malore, MTB dhe shëtitje. Hapet kabina e sipërme

 • Nëse keni nevojë të merrni diçka të shpejtë, Sibylla është një zinxhir i njohur i ushqimit të shpejtë. Sibylla ofron gjithçka nga klasikja suedeze "një e gatuar me bukë" (dmth. Një suxhuk të gatuar

 • Përgjatë Vetlandavägen në Målilla është Bandy Grill. Këtu mund të zgjidhni midis hamburgerëve, salciceve, qofteve, qebapëve, pulës. Gjatë verës ka edhe një tarracë të vogël në natyrë.

 • Në fermën Räven & Osten, Lida jashtë Järnforsen, djathi bëhet në mënyrë artizanale dhe në një shkallë të vogël. Qumështi vjen nga një fermer lokal. Ngjitur në qumështore

 • Kungen Restaurang ndodhet në qendër në Hultsfred midis planit të Tor dhe Köpingsparken. Restoranti King ofron pica, hamburgerë, peshk dhe patate të skuqura dhe sallata. Unik eshte ai njeri

 • Målilla Hotell është një hotel i vogël me një restorant. Dreka e sotme, a la carte, pica dhe sallata shërbehen këtu. Restoranti ka të drejta të plota. Janë 40

strehim

Nuk ka rëndësi nëse i keni sytë në një fundjavë romantike, një festë familjare apo një konferencë - ka lloje akomodimi që i përshtaten çdo rasti.

 • Kabina brenda natës me hapësirë ​​për katër persona. Shtëpi të vogla prej 10 metrash katrorë që janë perfekte për qëndrime brenda natës. Shtëpitë janë të vendosura në një zonë të rrethuar pas objektit. Një

 • E vendosur bukur në zonën e ruajtjes së natyrës dhe peshkimit Stora Hammarsjön Vetëm jashtë Hultsfred është zona e natyrës dhe e peshkimit e Stora Hammarsjön. Në Stora Hammarsjön, rreth 10 km, është një

 • Målilla Hotell është një hotel i vogël me një restorant. Dreka e sotme, a la carte, pica dhe sallata shërbehen këtu. Restoranti ka të drejta të plota. Janë 40

 • Këtu jetoni me një pamje të bukur të Liqenit Hulingen! Jeni afër plazhit, ambienteve dhe kafenesë. Duhet një shëtitje e gjatë dy kilometra përgjatë shëtitores

 • Në veri të Målilla është kampe natyre nga Hesjön. Ka hapësira parkimi për karvanët dhe shtëpitë e lëvizshme, si dhe një vend të veçantë për tendë. Parkim me hendikep. Nga parku i makinave ka një rrugë të personalizueshme poshtë

 • Vilë familjare me pamje nga liqeni në një zonë të bukur natyrore. Rreth 10 km në perëndim të Hultsfred është zona e ruajtjes së natyrës dhe peshkimit Stora Hammarsjöområdet. Një zonë me një karakter të shkretë që fton