fbpx
Kafeneja Björkaholm Bageri 1
Rezervat natyror Alkärret
Pizzor Bjorkaholm1

Midis Målilla dhe Virserum do të gjeni fshatin e vogël Flaten dhe Bageriet Björkaholm.
Këtu piqni në një shkallë të vogël dhe me cilësi të lartë të përbërësve. Rrotulla buke, bagueta, pretzels dhe bukë brumi me miell të shkruar ose thekre.
Picat dhe flammkuchen italiane ose franceze në miell organik të shkruar ose thekre.
Në të gjitha produktet ne përdorim vetëm miell të shkruar me cilësi të lartë. Kryesisht mish dhe kërpudha suedeze nga Suedia, kripë deti nga Atlantiku dhe vaj ulliri me cilësi të lartë

Pica:

Me salcë domate si bazë (përfshirë në të gjitha picat), proshutë, sallam, djathë mocarela, ullinj, Angjinarja e Jeruzalemit, speca, ananas, ton, spinaq, feta, kërpudha, proshutë të thatë, rukola dhe shumë më tepër sipas dëshirave tuaja.

Shkurtimet e ftohta mund të zgjidhen vetë kur porosisni nëse dëshironi. Nëse keni vështirësi në zgjedhjen, mund të porosisni një produkt special Björkaholm.

Me salcë domate si bazë (përfshirë në të gjitha picat), proshutë, sallam, djathë mocarela, ullinj, Angjinarja e Jeruzalemit, speca, ananas, ton, spinaq, feta, kërpudha, proshuta të thata, rukola dhe shumë më tepër sipas dëshirave tuaja. Ka mundësi vegjetariane, pa gluten dhe pa laktozë.

Flammkuchen është një variant pica nga Franca me krem ​​fraiche, qepë argjendi dhe proshutë.

Porositni paraprakisht vetëm për bukë dhe pica. Mundësisht një ditë më parë.

pjesë

Shqyrtime

4/5 11 muaj më parë

"Piceri" e ndryshme në mes të pyllit! Pica super e mirë e bërë në shtëpi! Një tavolinë jashtë dhe një tryezë brenda. Epo ja vlen ta provoni!

4/5 11 muaj më parë

Një përvojë komode është e mirëpritur të kthehet këtu, por mos harroni të rezervoni një tryezë paraprakisht.

5/5 10 muaj më parë

E shijshme dhe një përvojë përtej të zakonshmes. Shumë e rekomanduar.

5/5 11 muaj më parë

Vend i mrekullueshëm një parajsë dhe një pizza kaq e mirë! Faleminderit që ishe atje!

4/5 9 muaj më parë

Pica e gatuar shumë mirë. E bukur.

2022-06-29T14:30:00+02:00
Në krye