fbpx
Periodik

Kafe e vogël dhe e madhe

Kisha Ekeberg Storgatan 53, Virserum, Kalmar County

Aktivitete të hapura për fëmijë 0-6 vjeç në shoqërinë e një të rrituri

Periodik

Kafene lajmesh

Biblioteka Hultsfred Västra Långgatan 46, Hultsfred, Kalmar County

Të mërkurën nga ora 13.00-14.30 takohemi dhe diskutojmë lajme të ndryshme në suedisht të lehtë. Ne ofrojmë kafe. Hyrja e të premtes! Numri i kufizuar i vendeve. Për më shumë informacion kontaktoni: hampus.eriksson@hultsfred.se, 0495–240085 neroz.mohamad@hultsfred.se,

Falas
Periodik

Të Premten e Tregut në Hultsfred

Qendra e Hultsfred Bryggerigatan, Hultsfred, Qarku Kalmar

Sipas planit të Tor në qendër të Hultsfred, tregtia e tregut organizohet çdo të Premte gjatë gjithë vitit. Këtu mund të blini djathë, prodhime ushqimore, ëmbëlsira, çizme dhe shumë më tepër. Diapazoni ndryshon

Målilla Bandy - Jönköping Bandy

Venhagsvallen Atlantvägen 8, Millalilla, Kalmar County

Është sërish koha për një ndeshje në shtëpi për Målilla Bandy. Këtë herë, Bandy i Jönköping qëndron për opozitën. Ejani dhe brohorisni bandën tonë bardhekuq, forza Målilla!

Periodik

Shkolla e Hokeit Tre Kronors

Prolympiahallen Östra Vägen 10, Virserum, Kalmar County

Shkolla e hokejve e Virserum SGF është duke u zhvilluar! Urojmë që më shumë fëmijë të vijnë të provojnë sportin më argëtues në botë. Ne i mirëpresim të gjithë, pavarësisht prejardhjes ose njohurive të patinazhit. Në të njëjtën kohë, ne do të kryejmë

anuluar Koncert me Rigmor Gustafsson dhe Mattias von Wachenfeldt

Valhall Stora Torget 2, Hultsfred, Qarku Kalmar

Në takimin muzikor me artistët e xhazit të lindur në Värmland - skan Rigmor Gustafsson dhe kitaristin e koncerteve Mattias von Wachenfeldt marrim pjesë në një përzgjedhje personale të këngëve me unike

Kuarteti Filip Jers

Valhall Stora Torget 2, Hultsfred, Qarku Kalmar

“Jazz klasik” Filip Jers, Henrik Hallberg, Johan Lindbom dhe Wille Alin Kuarteti Filip Jers ka rafinuar takimin mes xhazit dhe melodive tradicionale popullore ku harmonika luan rolin kryesor. Kjo e ka bërë atë

100 kr - 150 kr
Periodik

Piskat

Rio Bio Hultsfred Stora Torget 2, Hultsfred

25 vjet pasi qyteti i qetë i Woodsboro u trondit nga një seri vrasjesh brutale, një vrasës i ri shfaqet i veshur me maskën Ghostface. Sekretet nga e kaluara vdekjeprurëse e qytetit ringjallen kur vrasësi

Periodik

Shëtitje ditore me Korpen

Valhall Stora Torget 2, Hultsfred, Qarku Kalmar

Të hënat mblidhen në orën 09.30 në Valhall për ata prej jush që duan të marrin pjesë në shëtitjet ditën e korbit. Ne shkojmë për një shëtitje prej rreth 1 orë, pas shëtitjes kemi kafe, nëse dëshironi.

Periodik

Hyrja në Digitek

Biblioteka Hultsfred Västra Långgatan 46, Hultsfred, Kalmar County

Të hënave 10-12 të martave 14-16 Gjatë regjistrimit, banorët e bashkisë mund të marrin mbështetje në mënyrë që të marrin pjesë në mundësitë e digjitalizimit. Personeli në vend mund, për shembull, të ndihmojë me tarifimin

Falas
Periodik

Hyrja në Digitek

Biblioteka Hultsfred Västra Långgatan 46, Hultsfred, Kalmar County

Të hënave 10-12 të martave 14-16 Gjatë regjistrimit, banorët e bashkisë mund të marrin mbështetje në mënyrë që të marrin pjesë në mundësitë e digjitalizimit. Personeli në vend mund, për shembull, të ndihmojë me tarifimin

Falas

Klara Sola

Rio Bio Hultsfred Stora Torget 2, Hultsfred

40-vjeçarja Clara besohet se ka një kontakt të veçantë me Zotin. Ajo është një “shenjtore” në një fshat që ka nevojë për shpresë, ndërsa vetë e gjen rehatinë në natyrë.

Periodik

Kafe e vogël dhe e madhe

Kisha Ekeberg Storgatan 53, Virserum, Kalmar County

Aktivitete të hapura për fëmijë 0-6 vjeç në shoqërinë e një të rrituri

Periodik

Kafene lajmesh

Biblioteka Hultsfred Västra Långgatan 46, Hultsfred, Kalmar County

Të mërkurën nga ora 13.00-14.30 takohemi dhe diskutojmë lajme të ndryshme në suedisht të lehtë. Ne ofrojmë kafe. Hyrja e të premtes! Numri i kufizuar i vendeve. Për më shumë informacion kontaktoni: hampus.eriksson@hultsfred.se, 0495–240085 neroz.mohamad@hultsfred.se,

Falas
Periodik

Prisni Biblën

Biblioteka Hultsfred Västra Långgatan 46, Hultsfred, Kalmar County

Workshop për fëmijë nga 6-12 vjeç. Kërkohet regjistrimi paraprak, kontaktoni bibliotekën Nëse keni ndonjë pyetje, thjesht kontaktoni! biblioteket@hultsfred.se, 0495-240088

Falas

Hyrja në Digitek

Biblioteka e Virserum Skolgatan 5, Virserum, Qarku Kalmar

Gjatë regjistrimit, banorët e bashkisë mund të marrin mbështetje në mënyrë që të marrin pjesë në mundësitë e dixhitalizimit. Stafi në sajt, për shembull, mund t'ju ndihmojë të shkarkoni aplikacione, t'ju tregojë se si

Falas

Mësoni të gjeni dhe kërkoni në internet

Biblioteka e Virserum Skolgatan 5, Virserum, Qarku Kalmar

E keni të vështirë ta gjeni në internet? Nuk je vetem! Ejani në bibliotekë dhe merrni këshilla. Kërkohet regjistrim paraprak. Na kontaktoni per me shume informacion tel.0495-24

Rezervo tani Falas 5 vende të mbetura

Performanca e muzikës dhe e autorit me Semmy Stahlhammer dhe Isabel Blommé

Biblioteka Hultsfred Västra Långgatan 46, Hultsfred, Kalmar County

Semmy Stahlhammer është një violiniste dhe ka qenë koncertmasterja e parë në Royal Opera dhe mësuese në Akademinë Mbretërore të Muzikës për 25 vjet. Në pranverën e vitit 2007 doli libri i tij “Codename hairdresser”, d.m.th

Rezervo tani Falas 11 vende të mbetura
Periodik

Piskat

Rio Bio Hultsfred Stora Torget 2, Hultsfred

25 vjet pasi qyteti i qetë i Woodsboro u trondit nga një seri vrasjesh brutale, një vrasës i ri shfaqet i veshur me maskën Ghostface. Sekretet nga e kaluara vdekjeprurëse e qytetit ringjallen kur vrasësi

Periodik

Shikimi i Arkivit Suedez Rock

Biblioteka Hultsfred Västra Långgatan 46, Hultsfred, Kalmar County

Ekspozita dhe shikimi i arkivit. Koha përafërsisht 45min Regjistrimi bëhet në svensktrockarkiv@svensktrockarkiv.se ose me telefon 0495-240516

Falas
Periodik

Të Premten e Tregut në Hultsfred

Qendra e Hultsfred Bryggerigatan, Hultsfred, Qarku Kalmar

Sipas planit të Tor në qendër të Hultsfred, tregtia e tregut organizohet çdo të Premte gjatë gjithë vitit. Këtu mund të blini djathë, prodhime ushqimore, ëmbëlsira, çizme dhe shumë më tepër. Diapazoni ndryshon

Kuiz muzikor + Orkestra e kënaqësisë Harald

Hotele Hulingen Oskarsgatan 30, Hultsfred, Kalmar 30

KUIZI MUZIKOR Dyert hapen në Ora 18:00 Kuizi muzikor në 19:00 Välbehagsorkestern + Harald në skenë në përafërsisht. Ora 21:30 Pranimi 180: - / person Për të shkuar në këtë event nevojitet një leje e miratuar për Covid Max

Målilla Bandy - Fredriksbergs BK

Venhagsvallen Atlantvägen 8, Millalilla, Kalmar County

Është sërish koha për një ndeshje në shtëpi për Målilla Bandy. Këtë herë Fredriksbergs BK qëndron për opozitën. Ejani dhe brohorisni bandën tonë bardhekuq, forza Målilla!

Periodik

Shkolla e Hokeit Tre Kronors

Prolympiahallen Östra Vägen 10, Virserum, Kalmar County

Shkolla e hokejve e Virserum SGF është duke u zhvilluar! Urojmë që më shumë fëmijë të vijnë të provojnë sportin më argëtues në botë. Ne i mirëpresim të gjithë, pavarësisht prejardhjes ose njohurive të patinazhit. Në të njëjtën kohë, ne do të kryejmë

Periodik

Jashte rruge

Rio Bio Hultsfred Stora Torget 2, Hultsfred

"Out of Track" është një komedi e nxehtë rreth një çifti vëllezër e motra që kanë sfida krejtësisht të ndryshme në jetë, por që kanë një gjë të përbashkët, ata duhet të trajtojnë Vasaloppet. Danieli

Periodik

Shëtitje ditore me Korpen

Valhall Stora Torget 2, Hultsfred, Qarku Kalmar

Të hënat mblidhen në orën 09.30 në Valhall për ata prej jush që duan të marrin pjesë në shëtitjet ditën e korbit. Ne shkojmë për një shëtitje prej rreth 1 orë, pas shëtitjes kemi kafe, nëse dëshironi.

Në krye