Duke ngarkuar Ngjarjet

«Të gjitha ngjarjet

Bukuria e Finches

19 maj në ora 18 pasdite. - 23: 00

CHARMOFFINCHES CF105147 me shkallë 1200x900 1

BILETA DO TË SHPËRKOJNË SHPEJT

Dyshja motra Charm of Finches nga Melburni, Australi, bëjnë melodi të përhumbura për dashurinë, pikëllimin dhe pëshpëritjen e pemëve; folk indie me shumë gjëra me tela, të mbushura me harmoni gjaku pa probleme që përshkojnë melankolinë dhe habinë në të njëjtën masë.

Mabel dhe Ivy Windred-Wornes u rritën duke ngarkuar meloditë e vjetra dhe duke kënduar në skenat e festivaleve nëpër Australi.

Albumi i tyre i dytë i vitit 2019, KOMPANIA JUAJ fitoi çmimin Independent Music Awards 2020 "Albumi më i mirë Folk/Këngëtar-Kantautor.

Fituesit e Aktit më të Mirë Folklorik të Muzikës Victoria 2021 dhe Aktit Rinor të Vitit të Çmimeve Australiane të Muzikës Folklorike 2021, muzika e tyre është shfaqur në serialin televiziv ABC Mustangs FC dhe është nominuar për çmimin e albumit më të mirë folklorik Music Victoria 2020 dhe Çmimin Australian të Muzikës 2020 & 2021 për albumin e tyre "Kompania juaj".

Ata publikuan albumin e tyre të tretë të plotë WONDERFUL OBLIVION në tetor 2021 përmes labelit AntiFragile Music me bazë në Nju Jork, duke u vlerësuar nga kritikët.

detalet

data
19 maj
kohë
18: 00 - 23: 00
Categories:

Organizator

Hotele Hulingen
telefon
0495-121 50
Mail
info@hotellhulingen.se
Shikoni faqen e internetit të organizatorit

Vendi

Hotele Hulingen
30 Oskarsgatan
Hultfred, Kalmar 30 577 30 Suedi
+ Google Map
telefon
0495-121 50
Shikoni faqen e internetit të faqes