fbpx

Hiking, peshkim, çiklizëm, not apo pse të mos shëtisni Hultsfred The Walk dhe të mësoni më shumë rreth festivalit më legjendar të Suedisë? Ka shumë aktivitete këtu - dhe sigurisht diçka që ju përshtatet!

 • 150438991 1566726900204602 8690280670857983918 n

Dackeslingan

Dackeslingan ndodhet ngjitur me pistën e skive Dackestupet. Pista ka gjithsej rreth 1,2 kilometra me një udhëtim të lehtë dhe pak më të vështirë. Pista drejtohet tërësisht jofitimprurëse

 • NĂ«nshkruani "Historia e muzikĂ«s suedeze" Hultsfred nĂ« kĂ«mbĂ«

Hultsfred - Ecja

Historia e festivalit muzikor më legjendar të Suedisë! Tregime, foto dhe klipe filmike nga arkivi muzikor Arkivi Suedez Rock tani është shndërruar në një shteg fizik ecjeje në tokën klasike të festivaleve përgjatë liqenit

 • StoraHammarsjoomradet

Örsjön

Liqeni pyjor me peshkim tĂ« mirĂ« dimĂ«ror. Örsjön Ă«shtĂ« njĂ« liqen i vogĂ«l pyjor shkĂ«mbor qĂ« pĂ«rbĂ«het nga tre pjesĂ« tĂ« ngushta. Rrethinat pĂ«rbĂ«hen nga pyje halore dhe skajet janĂ«

 • StoraHammarsjoomradet

FÀrgsjön

Liqeni me krapin gjigant. FÀrgsjön është një shembull i mirë se si një liqen i vogël pyjor mund të bëhet një eldorado për peshkim sportiv. Në vjeshtë

 • Vajza ka kapur peshk nĂ« liqen

Hjortesjön

Një liqen me peshkim me pikeperch të rangut. Hjortesjön ndodhet vetëm në perëndim të Virserum, afër Virserumssjön me të cilën është gjithashtu i lidhur. Liqeni është i varfër në lëndë ushqyese

 • G0170525 i shkallĂ«zuar

Paintball në Lönneberga

Jeni të dëshiruar për një aktivitet të mbushur me adrenalinë? Provoni paintball në Lönneberga. Paintball është një aktivitet i mrekullueshëm për ju që ju pëlqen adrenalina dhe i përshtatet të gjithëve

 • Kajak nĂ« liqen para pyllit tĂ« gjelbĂ«r

Kajak

Gëzoni erëra të qeta dhe një moment të qetë në ujë në Hulingen të bukur. Për të rrëshqitur në heshtje mbi sipërfaqen e ujit, ndaloni në një vijë bregdetare për një

 • Pamje e liqenit Linden

Bli

Linden është një liqen i madh pyjor me lëndë ushqyese, me ujë të pastër dhe disa ishuj të vegjël. Pylli i pishave, derri, boronicat dhe shqopa dominojnë rreth liqenit. Liqeni është i thellë

 • RrjetĂ« e madhe merimange nĂ« kallamishte pĂ«rpara Stora Åkesbosjön

Stora Åkebosjön

Stora Åkebosjön ndodhet rreth 6 km nĂ« perĂ«ndim tĂ« Hultsfred dhe do ta gjeni nĂ«se vozitni nga rruga 34 pĂ«rmes Hammarsebo drejt Stora Hammarsjön. Liqeni

 • RrĂ«shqitĂ«s me dĂ«borĂ« drejtohet nĂ« zonĂ«n e banuar

SlÀttenbacken

Në lagjen "SlÀtten" në Hultsfred qendrore do të gjeni SlÀttenbacken, një kodër e vogël dhe e drejtë. Ekziston edhe një zonë Barbecue dhe ndriçim.

 • PXL 20210618 060626823 i shkallĂ«zuar

Shesh lojërash i Mörlunda

Luaj nëpër shesh lojërash në Mörlunda - ka gjëra emocionuese për të zbuluar këtu! Mjetet dhe atraksionet Korniza e ngjitjes Lojë ngjitjeje për fëmijë të vegjël Lëvizjet

 • PXL 20210618 071634051 i shkallĂ«zuar

imja

Ushqimi është rindërtuar me frymëzim nga natyra me dru dhe pyll si temë dhe është pajisur me zona të reja të gjelbërta, ndriçim të ri më të sigurt, zona të veprimtarisë sa më të thjeshta

 • PXL 20210618 073117310 i shkallĂ«zuar

Banja e Virserum

Banja e Virserum është një objekt i vogël banje me një pishinë të nxehtë me përmasa 12,5 x 6 metra. Pishina ka një thellësi nga 0,9 në 1,5 metra.

 • njerĂ«zit qĂ« bĂ«jnĂ« biçikletĂ«

Daketrampet

Shkelja e çatisë rrotullohet në rrugë të vogla. Nëse zgjidhni të çikloni të gjithë distancën, mund të prisni me padurim 17 km me ndryshime

 • ALEX5809 i shkallĂ«zuar

Köpingsparken

Parku në Hultsfred është në frymën e muzikës, ku studentët nga Lindblomskolan kanë vizatuar vizatime si sugjerime për atë që dëshironin të dukej. Ngjitur me parkun ka gjykata të Boules dhe zona të këndshme të gjelbërta.

 • Çifti i ulur nĂ« shkĂ«mbin prej guri me pamje nga pylli

BjörnnÀsslingan

BjörnnÀsslingan është një pyll i vërtetë magjik me pisha të vjetra që qëndrojnë rreth gurëve që janë të mbuluar me likene. Rezervati natyror i BjörnnÀset ndodhet në

 • §DSC03846 shkallĂ«zuar

Stenleden

Në JÀrnforsen, ekziston një rrjet i tërë shtigjeve fantastike për shëtitje, të gjitha duke filluar pikërisht jashtë komunitetit. Në fillim nuk është

 • 20190628 122534 shkallĂ«zuar

Shtëpi e ëmbël Hultsfred

Ekspozita "Home Sweet Hultsfred" që tregon historinë e shoqatës Rockparty dhe Festivalit Hultsfred. Historia është në mure! Ekspozita rreth Rockparty dhe Festivalit Hultsfred mund të gjendet në dhomën Klubben në

 • raft 5 i shkallĂ«zuar

Hagadals padel

Padel është një sport me raketë që mund të shihet si një përzierje e tenisit dhe kungullit. Luhet në një fushë me dy gjysma të ndara nga një rrjetë,

NĂ« krye