fbpx

Dëshironi të shijoni artin e bukur, unik dhe që të bën të mendohet? Shfrytëzojeni rastin për të bërë një raund arti! Përjetoni atmosferën unike dhe shikoni ekspozita interesante në Virserums Konsthall. Në Hultsfred ndodhet Galleri Kopparslagaren me ekspozita të ndryshme. Vizitoni edhe studion e Bo Lundwall-it, galerinë e kopshtit Skallagrim apo një nga artistët e tjerë që janë aktivë në komunën tonë.

  • PXL 20210618 065844037 i shkallĂ«zuar

Tezgjahu

Tezgjahu ndodhet ngjitur me parkingun në zonë. Shtë një nga vegjet më të mëdha të Suedisë. Tezgjahu në Virserum ekziston prej 23 vitesh. Në dy kate janë në dispozicion

  • Artisti Steve Balk

Studioja e Steve

Në një kodër të vogël, me pamje të bukur, në fshatin TÀlleryd jashtë Vena ndodhet ferma Nybble. Në Lillstugan të këndshëm, kreativiteti rrjedh në studion e artistëve të Steve Balk. Të gjitha

  • Artistja Lena Loiske

Artistja Lena Loiske

Lindur mĂ« 1950. Sociolog i arsimuar. Filloi tĂ« pikturonte seriozisht gjatĂ« dy viteve qĂ« jetonte nĂ« Tanzani (1995–1997). BojĂ« kryesisht nĂ« akrilik. Gjithçka, nga peizazhi te reja

  • 20170514 111718 shkallĂ«zuar

Arti Annika Mikkonen

Prefer .. Unë preferoj të pikturoj dhe të vizatoj në jetën reale kudo që të jem. Annika lindi dhe u rrit në VagnhÀrad, Södermanland dhe për gati 30 vjet

  • PXL 20210618 070415220 i shkallĂ«zuar

Arte dhe zanate Stinsen

Artet dhe zanatet Stinsen do t'i gjeni në zonën "Bolaget" në Virserum. Këtu ka ekspozita dhe shitje të artit, zanateve, falsifikimit, zdrukthëtari, tekstile dhe qeramika

  • Hemhemskahem VK2021 PeterGeschwind MonicaBonvicini i vogĂ«l

Virserums Konsthall

Në mes të pyjeve të SmÄland është komuniteti i vogël Virserum me galerinë e madhe të artit. Me një sipërfaqe ekspozite prej 1600 mXNUMX, arti bashkëkohor shfaqet në ekspozita rreth

  • DSC0110 43 shkallĂ«zuar

Dackestatyn

Në kujtim të Nils Dacke dhe ngjarjeve të Dackefejden, kjo statujë u ngrit në 1956 nga Nils Dacke. Artisti Arvid KÀllström i dha formë statujës ashtu siç do ta bënte Nils Dacke

  • Drita e mĂ«ngjesit Berguv

Ateljé Bo Lundwall

Bo Lundwall, i lindur në Hultsfred në 1953, ka studion e tij në shtëpinë e tij dhe të familjes së tij, Hultsfreds GÄrd, që daton nga shekujt 1600 dhe 1700. Bo është i shkolluar

  • Galeri BakĂ«rpunues

Lagja Coppersmith

Galleri Kopparslagaren, Rallarstugan dhe Glaspellehuset janë disa nga mjediset me vlerë kulturore dhe historike në lagje. Përgjatë Storgatan në Hultsfred qendror ka ndërtesa me një ose dy

NĂ« krye