Hiking, peshkim, çiklizëm, not apo pse të mos shëtisni Hultsfred The Walk dhe të mësoni më shumë rreth festivalit më legjendar të Suedisë? Ka shumë aktivitete këtu - dhe sigurisht diçka që ju përshtatet!

 • Alegöl ose Ålegöl, siç thuhet në harta, është një ujë i imët ylber. Gölen ndodhet rreth 5 km në jug të Hultsfred dhe në

 • Një lak që pjesërisht kalon përgjatë liqenit. Ka dy tavolina kafeje me një çati pranë vilës MOK, një zonë banje dhe një dhomë zhveshjeje dhe një zonë Barbecue nga e vjetra

 • Sheshi i lojërave të Silverdalen - një vend për lojë dhe ligësi! Mjetet dhe atraksionet Swings Combi luajnë Sandbox Zona e Barbecue Tavolina për piknik (përshtatja e përshtatur)

 • Pellgu i notit është një vend i vogël banje në mes të Järnforsen, rreth 150 m nga stacioni i karburantit. Zona e larjes ka një bankinë. Kjo është një zonë banje komunale dhe

 • Zbuloni Virserum vetë. Nëse ju mbetet një moment gjatë vizitës tuaj në Virserum, ju rekomandojmë që ta bëni një të tillë

 • Mirë se vini në Smålandsupplevelser i cili ofron akomodim për pushime, gjueti dhe peshkim, kanoe dhe shumë më tepër! Në fermë ka terrene të këndshme gjuetie dhe ujëra peshkimi me qasje të mirë në lojë

 • Rreth gjashtë kilometra në juglindje të Venës është ky vend i këndshëm për banjë me zona të bukura të gjelbra për aktivitete. Ka edhe dhoma zhveshjeje, zonë për barbekju, tualet të thatë, lëkundje dhe bankina

 • Tenisi është një sport që të gjithë mund të luajnë dhe të argëtohen gjatë gjithë jetës së tyre. Në klubin e tenisit të Virserum, të gjithë janë njëlloj të mirëpritur, pavarësisht ambicieve të tyre

 • Badhusföreningen në Bösebo u formua në vitin 1937 dhe që atëherë ka qenë e mundur të bësh dush dhe të lahesh në banjën në Bösebo. Gjatë viteve që kanë kaluar

 • Theshtë muzika ajo që ka vendosur Hultsfred në hartë dhe askund tjetër në Hultsfred nuk është muzika aq thellë në mure sa në Hotell Hulingen. Ne

 • Hultsfreds Bowlinghall ka gjithsej 8 kurse të përshtatura si për lojëra argëtuese ashtu edhe për gara. Për fëmijët ka gardhe të ashtuquajturat. parakolpë për tu mbledhur në anët e pistës për

 • Në Järnforsen, ekziston një rrjet i tërë shtigjeve fantastike për shëtitje, të gjitha duke filluar pikërisht jashtë komunitetit. Në fillim nuk është

 • Bysjön ndodhet rreth 15 km në jugperëndim të Hultsfred. Bysjön është një nga liqenet që janë pjesë e Flatens Fiskevårdsområde në sistemin e ujit të Gårdvedaån. Ju do të gjeni

 • Liqeni me krapin gjigant. Färgsjön është një shembull i mirë se si një liqen i vogël pyjor mund të bëhet një eldorado për peshkim sportiv. Në vjeshtë

 • Melsjön është një liqen i vogël i cekët dhe uji është një zgjatim i Gårdvedaån. Ndodhet në veri të liqenit Flaten në perëndim të Målilla dhe

 • Övre Vrången është pjesë e Flatens Fiskevårdsområde. Liqeni ndodhet në verilindje të Virserum. Shtë një liqen pyjor me bimësi të rrallë, përveç thellë brenda tyre

 • Padel është sporti i raketës me rritjen më të shpejtë në botë - tani mund ta luani edhe në Virserum!

 • Lysegöl është një pellg në formë të rrumbullakët që ndodhet në peisazhin pyjor Småland. Gölen ndodhet në jug të Virserum, ngjitur me rrugën 23. Uji është i sinjalizuar

 • Nëna është një nga katër liqenet që Virserums SFK jep me qira dhe jep me qira peshkimin. Të tjerët janë Mistersjö, Lysegöl dhe Ånglegöl. Klubi shet

 • E preferuar me familjet me fëmijë. Zona e notit ka një bankinë, zonë për barbekju, dhomë të jashtme, aksesueshmëri dhe atraksione

 • Ushtroni kur të doni, gjithmonë në dispozicion dhe falas për t'u përdorur! Në lidhje të drejtpërdrejtë me sallën e notit dhe sportit të Hagadal, ka dhjetë stacione të ndryshme prej druri. Këtu

 • Lönneberga hotel është e vendosur në periferi të Emil Lönneberga. Hotel Lönneberga ka shërbim të mirë, përvoja dhe aktivitete të shkëlqyera të natyrës për të gjitha moshat. Hoteli ka 55 shtretër. Dhomat

 • Sheshi i lojërave të Järnforsen - një vend për lojëra dhe fatkeqësi! Pajisjet dhe atraksionet Swings Tavolina pikniku (të aksesueshme)

 • Shtrirja e dytë e Emån. Kjo pjesë shtrihet nga Klövdala nga Järnforsen në Ryningsnäs. Lumi është i rrethuar nga pyje dhe kullota. Lumi është i larmishëm në

 • Veshje me biçikletë në Smalspåret Flaten - Gårdveda Një përvojë skenike që i përshtatet të gjithë familjes. Në stacionin e Flaten do të gjeni biçikletën tonë stërvitje. Nuk është parkimi i makinave dhe

 • Flaten është një liqen i popullarizuar i peshkimit sportiv, jo vetëm nga turistët e huaj të peshkimit në sport. Ndodhet rreth 15 km në jugperëndim të Hultsfred ngjitur me rrugën ndërmjet Målilla dhe

 • Hesjön është një nga rreth 20 liqene që janë pjesë e FVO të Stora Hammarsjön. Zona është marrë me qira dhe menaxhohet nga SFK Kroken në Hultsfred. NË

 • Mirë se vini në Kristinebergsbadet, këtu fëmijët mund të rrotullohen në lodrën "Kalle kula". Vend banje popullor dhe i vizituar në familjet me fëmijë të vegjël pasi është i cekët. Këtu janë

 • Stërvitje me cikël në rrugën e ngushtë Virserum deri në edaseda. Rreth stacionit të Virserum ka një mjedis nostalgjie që ofron një udhëtim pas në kohë. Dorëzimi i veshjes në dritaren e biletave, rezervimi paraprak

 • Dëshironi të përballeni me sfida argëtuese, të stërviteni sipas kushteve tuaja dhe të merrni pjesë në fakte interesante dhe kërkime aktuale? Po të jetë kështu