fbpx

Specialitete të kultivuara në vend si djathi, perimet, reçelrat dhe luleshtrydhet shiten në dyqanet e fermave dhe dyqanet ushqimore në të gjithë komunën. Këtu është një listë e përzgjedhur e dyqaneve të fermave që nuk duhet të humbisni.

  • 09H1509 i shkallëzuar

Mishi i Dackebygden

Vetëm mallrat e cilësisë më të lartë gjenden këtu. Mishi prodhohet në vend dhe kujdeset mirë. Në dyqan do të gjeni shumicën e gjërave me mish. Brinjë dhe fileto, mish i grirë

  • Raven East 2 i shkallëzuar

Räven & Osten

Në fermën Räven & Osten, Lida jashtë Järnforsen, djathi bëhet në mënyrë artizanale dhe në një shkallë të vogël. Qumështi vjen nga një fermer lokal. Ngjitur në qumështore

  • Qengji i shkallëzuar

Faljesh Ekogård

"Ushqim i mirë me ndërgjegje të pastër, direkt nga ferma". Këtu mund të porosisni mish organik dhe të prodhuar në vend. Vizitoni ose pushoni dhe jetoni në fermë organike, takohuni

  • 32676342 1694017577348590 6127475647582306304 n 1

Axelssons dhe Aby

Dyqani i fermave është një destinacion interesant ekskursiv për ata që duan të blejnë produkte të cilësisë më të lartë. Gjatë sezonit të luleshtrydheve, ju mund të shkoni dhe të zgjidhni vetë luleshtrydhet. NË

Në krye