fbpx

Periodik

Ecje nordike në Lönnebergaboa

Restorant Lönnebergaboa Kyrkvägen 2, Lönneberga, Qarku Kalmar

Ecja nordike në sallën sportive Lönneberga Boa / Silverdalen të martave në orën 10 paradite Info: Birgitta 070-646 78 46

Periodik

Ecja nordike në Hultsfred

Kioskat e Veriut Storgatan 131, Hultsfred, Qarku Kalmar

Mblidhemi në sipërfaqen e vjetër të kioskës Norra në orën 11.00 Informacion: Carin 070-304 57 22

Periodik

Hyrja në Digitek

Biblioteka Hultsfred Västra Långgatan 46, Hultsfred, Kalmar County

Të hënave 10-12 të martave 14-16 Gjatë regjistrimit, banorët e bashkisë mund të marrin mbështetje në mënyrë që të marrin pjesë në mundësitë e digjitalizimit. Personeli në vend mund, për shembull, të ndihmojë me tarifimin

Falas

LGBTQI dikur dhe tani

Biblioteka Hultsfred Västra Långgatan 46, Hultsfred, Kalmar County

LGBTQI atëherë dhe tani Një leksion me Edward Summanen Edward Summanen, autor i librit "Queera Times - LGBTQI atëherë dhe tani" jep në këtë leksion një hyrje në bashkëkohore

IF Hebe - Överums IK

Silvervallen Parkvägen 17, Silverdalen

Koleksioni: 18:00 pasdite.

Periodik

Ecja në gjuhë

Biblioteka Hultsfred Västra Långgatan 46, Hultsfred, Kalmar County

Ecni në Hultsfred dhe flisni suedisht! Të mërkurat 13.00-14.30 duke filluar nga 6 Prilli Mblidhemi jashtë hyrjes së bibliotekës dhe më pas ecim në zonën e Hultsfred. Hyrja e të premtes! Për më shumë informacion kontaktoni:

Falas
Periodik

Prisni Biblën

Biblioteka Hultsfred Västra Långgatan 46, Hultsfred, Kalmar County

Workshop për fëmijë nga 6-12 vjeç. Kërkohet regjistrimi paraprak, kontaktoni bibliotekën Nëse keni ndonjë pyetje, thjesht kontaktoni! biblioteket@hultsfred.se, 0495-240088

Falas

Bukuria e Finches

Hotele Hulingen Oskarsgatan 30, Hultsfred, Kalmar 30

BILETA LAJME SË SHPEJTI Dyshja motra Charm of Finches nga Melburni, Australi, bëjnë melodi të përhumbura për dashurinë, pikëllimin dhe pëshpëritjen e pemëve; indie folk me shumë gjëra me tela, të mbushura me pa probleme

Rosat - Luanët

Skrotfrag Arena Autostrada Målilla 1, Målilla, qarku Kalmar

Rosat - Luanët

Periodik

Të Premten e Tregut në Hultsfred

Qendra e Hultsfred Bryggerigatan, Hultsfred, Qarku Kalmar

Sipas planit të Tor në qendër të Hultsfred, tregtia e tregut organizohet çdo të Premte gjatë gjithë vitit. Këtu mund të blini djathë, prodhime ushqimore, ëmbëlsira, çizme dhe shumë më tepër. Diapazoni ndryshon

Koha e tregimit në suedisht dhe arabisht

Biblioteka Hultsfred Västra Långgatan 46, Hultsfred, Kalmar County

Mirë se vini në kohën e tregimit në bibliotekën në Hultsfred! Të shtunën 5/2, 5/3 dhe 21/5 ora 11-12 kemi kohë tregimi në suedisht dhe arabisht. Koha e tregimit është e përshtatshme për fëmijët 4-7 vjeç.

Falas

Pazari pranveror në Ryd's Mission House

Pastro shtëpinë e misionit Shtëpia e misionit Ryds, Järnforsen, Kalmar

Takoni pranverën në një nga fshatrat e bukur të Hultsfred në lartësi të mëdha. Ejani dhe shikoni shtëpinë tonë misionare 100-vjeçare, të ruajtur mirë. Shitje bimësh dhe bimësh shumëvjeçare, shtëpi dhe shtëpi, kafe dhe Lotari. Organizuar nga Ryds

Dita e Steam me Peter Danielsson

Kodra e boronicës Präststigen, Mörlunda, Qarku Kalmar

Ejani në Blåbärskullen dhe provoni motorin tonë fantastik me avull nga viti 1905, i cili drejton stolin e madh të sharrave. Ai do të jetë në funksion dhe plotësisht funksional. Do të ketë gjithashtu një mundësi

PAW Patrol, Blaze dhe Bubble Guppies: Argëtim në kinema

Valhall

Tani ju keni mundësinë të shihni të gjithë personazhet tuaj të preferuar menjëherë! Një eksperiencë kinemaje festive dhe me ritme të shpejta për vizitorët më të vegjël të kinemasë. Filmi përmban episode të reja të

Ecja e majës së korbit - Frendo Hultsfred

Frendo Hultsfred Norra Oskarsgatan 79, Hultsfred, Kalmar

Mirë se vini në shëtitjet pranverore në 2022. Për shëtitjet pranverore, ne kemi menduar për sigurinë nga infektimi. Me ndihmën tuaj, ne e bëjmë atë sa më të sigurt. Marsh. 6. Hagadal.

Punëtoria Mekanike e Shtëpisë së Hapur Målilla

Punishtori mekanike Målilla Hultsfredsvägen 22, Målilla, Kalmar County

Adresa e vizitës është Södra Långgatan 6, Målilla. Shoqata në këtë ditë ka një xhiro nëpër ambiente. Puna e tyre e vazhdueshme, ev. fillimi i motorit.

Periodik

Kafe e vogël dhe e madhe

Kisha Ekeberg Storgatan 53, Virserum, Kalmar County

Aktivitete të hapura për fëmijë 0-6 vjeç në shoqërinë e një të rrituri

Periodik

Hyrja në Digitek

Biblioteka Hultsfred Västra Långgatan 46, Hultsfred, Kalmar County

Të hënave 10-12 të martave 14-16 Gjatë regjistrimit, banorët e bashkisë mund të marrin mbështetje në mënyrë që të marrin pjesë në mundësitë e digjitalizimit. Personeli në vend mund, për shembull, të ndihmojë me tarifimin

Falas
Periodik

Prisni Biblën

Biblioteka e Virserum Skolgatan 5, Virserum, Qarku Kalmar

Workshop për fëmijë nga 6-12 vjeç. Kërkohet regjistrim paraprak, kontaktoni bibliotekën. Nëse keni ndonjë pyetje, thjesht kontaktoni! :-) Informacioni i kontaktit: virserums.bibliotek@hultsfred.se, 0495-240372

Në krye