fbpx

Bëni një pushim me një filxhan kafe ose çaj. Zgjidhni të preferuarat tuaja nga ëmbëlsira të bëra vetë, byrekët, waffles ose dreka të lehta. Ka kafene ne te gjitha ambjentet e mundshme.

Kafene Lavida

Në qendër të Hultsfred është Lavida Café. Në dhoma të bollshme dhe të këndshme mund të blini gjithçka, nga ëmbëlsira dhe pasta deri te dreka të lehta. Një e drejtë që ju nuk e keni

  • friluftcafe dackestupet

Friluftscafé - Dackestupet

Në jug të Virserum janë objektet Dackestupet dhe Friluftscafé - Dackestupet. Në dimër një vendpushim skish dhe herë të tjera një objekt për çiklizëm malor, MTB dhe hiking. Në vilën e sipërme

  • Frendos entre

Frendo dhe Hultsfred

A keni dëshirë për kafe apo jeni të uritur? Dëshironi një filxhan kafe të sapo përgatitur? Apo thjesht duhet të karburantoni makinën? Ne ju ofrojmë shitje të ushqimeve të shpejta, ëmbëlsirave,

  • Kafene e mrekullueshme

Flota e kafeneve

Ju nuk duhet të humbisni Café Flotten kur vizitoni zonën e Kompanisë. Kafeneja drejtohet jofitimprurëse nga shoqata dhe kontribuon në aktivitetet e shoqatës. Këtu mund të blini akullore ose

  • Një fotografi e një tavoline nga afër, mbi tryezë janë dy pjata të vogla me gota mbi dhe pranë një pule të bërë prej porcelani.

Furra e bukës Björkaholm

Midis Målilla dhe Virserum do të gjeni fshatin e vogël Flaten dhe Bageriet Björkaholm. Këtu ju piqni në një shkallë të vogël dhe me cilësi të lartë të përbërësve. Simite, baguette, gjevrek

  • Pamje e mysafirëve dhe çadrave të kampeve në Hultsfreds Strandcamping

Hultsfred Stampcamping

Këtu jetoni me një pamje të bukur të liqenit Hulingen! Jeni afër plazhit, objekteve dhe kafenesë. Një shëtitje e gjatë dy kilometra përgjatë shëtitores do t'ju çojë

  • 20170518 141239 shkallëzuar

Kafeneja Eken

Kafeneja ndodhet në Virserums Konsthall. Këtu mund të bëni një turne në galerinë e artit dhe të vlerësoni artin dhe më pas të shijoni një kafe të mirë. Këtu shërbehet

  • Confmbëltore që mban një tortë princeshe në ëmbëltoren Qendrore

Ëmbëltore qendrore

Centralkonditoriet është një furrë buke dhe dyqan komoditet ku mund të pini kafe ose të blini shtëpi të pjekura fllad me ju. Do të gjeni një shumëllojshmëri të ëmbëlsirave tradicionale, ëmbëlsirave, simiteve

  • Raven East 2 i shkallëzuar

Räven & Osten

Në fermën Räven & Osten, Lida jashtë Järnforsen, djathi bëhet në një mënyrë artizanale dhe në shkallë të vogël. Qumështi vjen nga një fermer vendas. Ngjitur me bulmetin është në dispozicion

  • DSC6286 2 shkallëzuar

Kafeneja Tre Motrat

Café Tre Systrar është një kafene e vogël rurale me pjekje në shtëpi, organike dhe të prodhuara në vend në fokus. Këtu keni mundësinë të blini artizanat dhe gjëra të tjera

Në krye