fbpx
52024132 2081319658612985 2897555606997041152 n
Алкаререт природен резерват
АЛЕКС 5791 година

Овој пријатен, семеен хотел е на само 50 метри од железничката станица Холтсфред во Смоланд. Од хотелот имате поглед кон блиското езеро Хулинген. Секоја од индивидуално украсените соби во хотелот Палас има телевизор со рамен екран и приватна бања. Некои соби имаат и работна маса.

Хотелот Палас нуди услуги за перење и пеглање. Бесплатно јавно паркирање е на располагање во хотелот.
Во близина има шума каде можете да пешачите. Езерото е совршено за пливање, риболов и патувања со брод. Светскиот тематски парк Астрид Линдгрен е 25-минутно возење далеку.

Сподели

Критика

4/5 пред 2 недели

Многу убав двор, однапред резервиран бидејќи беше отворен во понеделник. Добра храна неколку мали промашувања, но неверојатно добра храна! 😊 Силно се препорачува.

4/5 пред еден месец

Strong 4💥 Убаво ново реновирана соба во вкусен постар стил. Фантастична добра вечера Удобно џакузи на отворено Добро снабдено свежо и добро појадок шведска маса Ова е врамено во семејно добредојде и топло добредојде. Силно се препорачува !!

5/5 пред еден месец

Познато и убаво место, персоналот кој работеше беше навистина добар. Сендвичот со ракчиња седеше голем и добар. Голем надворешен бар под покривот. Џакузи во еден агол. Копнеж за следниот пат. Добар појадок и храна.

4/5 пред еден месец

Убаво многу добро и многу храна! Добар домаќин може многу да се препорача.

5/5 пред 2 месеци

Убави прекрасни соби со пристап до дишните патишта. Вечерата беше супер добра. Појадок на шведска маса се што можете да посакате. Добри сопственици. Силно може да го препорача ова. Не заборавајте да понесете костими за капење во џакузи.

2022-06-29T15:04:09+02:00
На врвот