fbpx

Хотел, хостел, куќа, B&B или кампување - без оглед каде и како сакате да ја одмарате главата ноќе, има сместување во текот на целата година што одговара на вашиот вкус и вкус. Однесувајте се кон луксузен викенд со највисок стандард или подигнете шатор на некое од нашите убави кампови или надвор од природата - со нас можете да спиете добро што и да одберете!

 • Колибите за риболов во областа Стора Хамарсја

Фискебодарна - Стора Хамарсјамродет

Фискебодарна - Stora Hammarsjöområdet се наоѓа на околу 10 км западно од Холтсфред, околу 25 минути до Вимерби. Областа е област за зачувување на природата и риболов, која вклучува околу 30

 • Фергсјастогорна во областа Стора Хамарсја

Стенкула - Стора Хамарсјамредет

Стенкула е семејна куќа со поглед на езеро во прекрасна природна област. На околу 10 км западно од Холтсфред се наоѓа областа за зачувување на природата и риболовот Стора Хамарсјамродет. Област со карактер на пустина

 • IMAG0041 е зголемен

Фергкула - Стора Хамарсјамородет

Семејна куќа со поглед на езеро во прекрасна природна област. На околу 10 км западно од Холтсфред се наоѓа областа за зачувување на природата и риболовот Стора Хамарсјамродет. Област со пустински карактер што поканува

 • Сјоасен1 намален

Сјесен - Стора Хамарсјамродет

Семејна куќа со наведнат езерски заговор, вклучувајќи авион и брод. Околу 10 км западно од Халтсфред се наоѓа областа за зачувување на природата и риболовот - Стора Хамарсјамродет. Област со карактер на пустина

 • m5327 1 мк 22 намалена

Кабини преку ноќ на Хагадал

Кабини за една ноќ со простор за четири лица. Мали колиби од 10 квадратни метри кои се совршени за ноќевања. Колибите се наоѓаат во ограден простор зад објектот. Еден

 • hotelDacke1 намалена

Хотел Даке

Хотел Даке е семеен хотел централно лоциран во Вирсерум. Во непосредна близина на хотелот е голем паркинг. Близината и на шумата и на езерото. Ресторанот на хотелот

 • Маја рум скалиран

Хотели Хулинген

Музиката е таа што го стави Холтсфред на мапата и никаде на друго место во Холтсфред не е музиката толку длабоко во theидовите како кај Хотел Хулинген. Ние

 • 20160803 153811 намалена

Теренот на Холтсфред

Веднаш во центарот во близина на езерото и шеталиштето, на станицата има четири места за паркирање. Слободно да стои една ноќ. Ако сакате теренска услуга, погледнете во Кампување Хултсфред

 • Слика на бела соба со голем прозорец, црна ноќна постела, црн тепих, црни завеси, црн кревет со бел душек и бели чаршафи.

Хотелсфред хостел

Хостел во центарот на Халтсфед. 25 кревети во двокреветни соби, студентски домови и семејни соби. Нова модерна кујна за самостојно угостителство со заедничка трпезарија. Заеднички туш, WC, тоалет со посебни потреби и

 • Соба 4 намалена

Хотел и ресторан Målilla

Målilla Hotell е мал хотел со ресторан. Денешниот ручек, ла ла карте, пица и салати се служат тука. Ресторанот има целосни права. Има 40

 • хамарсен

Хамарсен - Стора Хамарсјамродет

Семејна куќа со наведнат езерски заговор, вклучувајќи авион и брод. На околу 10 км западно од Холтсфред се наоѓа областа за зачувување на природата и риболовот Стора Хамарсјамродет. Област со карактер на пустина што поканува

 • DSC 0032 намалена

Вирсерум хостел

Тука живеете и ефтино и удобно, близу до Смалсперет, Светот на Астрид Линдгрен, Вирсерумс Констал и низа други активности. Сместување со

 • Поглед на гостите и шаторите во кампување на стадирањето на Холтсфредс

Халтсфред Страндкамп

Тука живеете со прекрасен поглед на езерото Хулинген! Вие сте близу до плажата, објектите и кафулето. Потребно е да се помине долг два километра пешачење покрај шеталиштето

 • 20190805 154043 намалена

Кампување во природата на Хесјан

Северно од Мелила се наоѓа кампување во природа од страна на Хесјан. Постојат места за паркирање за приколки и подвижни домови, како и посебно место за шатори. Паркинг за хендикеп. Од паркингот има прилагодлив пат надолу

 • IMG 20190807 155303 намален

Кампување во природа Ланеберга

Места за паркирање за приколки, моторкови и можност за кампување Тука е пристап до тоалет со хендикеп со топла вода и соблекувална. Област за скара и околу 900 метри повеќе

 • 52024132 2081319658612985 2897555606997041152 n

Хотел и ресторан Палас

Овој пријатен, семеен хотел е на само 50 метри од железничката станица Холтсфред во Смоланд. Од хотелот имате поглед кон блиското езеро Хулинген. Сите поединечно

 • Колибите за риболов во областа Стора Хамарсја

Кампување во природа на Стора Хамарсјан

Прекрасно лоцирана во областа за зачувување на природата и риболовот Стора Хамарсјан Веднаш надвор од Холтсфред се наоѓа областа за зачувување на природата и риболовот на Стора Хамарсјан. На Стора Хамарсјан, околу 10 км, има еден

 • 20190807 153259 намалена

Хотел Lönneberga

Хостелот Ланеберга се наоѓа на периферијата на Емил Ланеберга. Хостелот Ланеберга има добра услуга, одлични искуства во природата и активности за сите возрасти. Хостелот има 55 легла. Просториите

 • P1010055

Клостер Гард

Во северниот дел на Холтсфред се наоѓа фармата Клостер. На село, но на одење до самопослуга, област за пливање, тесна патека и прекрасни области за пешачење. Овде можете да изнајмите соба, стан

На врвот