fbpx

Има многу забава да се направи во општината Холтсфред и многу активности за учество. Посета на музеј со семејството? Или пешачете убава пешачка патека? Што и да сакате да измислите, имаме совети само за вас!

 • решетката 5 намалена

Хултсфред Падел

Првата падел сала на Хултсфред со 3 затворени терени. Има пристап до соблекувална, со туш и тоалет. Рекети и топки се достапни за изнајмување или купување. Вендинг машина со закуски,

 • Слика на

Мал терен за падел

Сосема новиот терен за падел на Mållilla е свеж и подготвен за употреба. Овде постоеше поранешно тениско игралиште кое беше претворено во терен за падел. Вежбањето надвор ве прави и двајцата подобри,

 • Салата на отворено на Малила

Мала теретана на отворено

Сосема новата теретана на Mållilla е свежа и нуди бесплатен тренинг деноноќно! Вежбањето на отворено ве прави и подобри, поздрави и посреќни, покажуваат истражувањата. Покрај тоа, тоа е

 • сликичка zwedennov. 08 2019511 година

Уметникот Гепке Хугланд

Таа работи со волна повеќе од 30 години и е холандски уметник за волна и филц. Фелираната волна станува облека и уметнички предмети.

 • Малин Хјалмарсон

Уметникот Малин Хјалмарсон

Откако ги следела животните патишта, Малин решила да го следи својот сон и да стане уметник. Денес ја води By Jalma, компанија која овозможува

 • 150438991 1566726900204602 8690280670857983918 n

Дакеслинган

Dackeslingan се наоѓа во непосредна близина на скијачката патека Dackestupet. Патеката мери вкупно околу 1,2 километри со лесно и малку потешко возење. Патеката се води целосно непрофитно

 • IMG 5457 намалена

DiscGolfPark на Хултсфред

Диск голф или фризби голф како што се нарекува уште е спорт што се игра со диск (фризби). Курсот е долг 780 метри, се состои од 9 дупки

 • Знак „Шведска музичка историја“ Прошетката на Хултсфред

Халтсфред - Прошетката

Приказната за најлегендарниот музички фестивал во Шведска! Приказни, фотографии и филмски клипови од музичката архива Шведската рок архива сега е трансформирана во физичка патека за пешачење на класично фестивалско земјиште покрај езерото

 • StoraHammarsjoomradet

Öрсјан

Шумско езеро со добар зимски риболов. Örsjön е мало карпесто шумско езеро кое се состои од три тесни делови. Околината се состои од зимзелена шума, а рабовите се

 • StoraHammarsjoomradet

Фергсјан

Езерото со џиновскиот крап. Färgsjön е добар пример за тоа како едно мало шумско езеро може да стане елдорадо за спортски риболов. Во есен

 • Девојче фати риба на езерото

Хјортесјан

Езеро со рибарски риболов од ранг. Хјортесјан се наоѓа веднаш западно од Вирсерум, близу до Вирсерумсјан со кој е исто така поврзан. Езерото е сиромашно со хранливи материи

 • Црква Малила Гардведа 1

Црква Малила-Гардведа

Црква Målilla-Gårdveda Во 1800 година, двете парохии Målilla и Gårdveda формираа заедничка парохија. Ова по посетата на епископот во 1768 година кога и дрвените цркви беа Малила и Гардведа

 • вена кирка 2

Црква Вена

Црквата Вена е една од најголемите национални цркви во епархијата Линчопинг. Од почетокот, црквата примила скоро 1200 луѓе. По неколку реставрации, тогаш беа извадени клупи

 • црква морлунда 424

Црква Мерлунда

Црквата Мерлунда е многу убаво сместена со долгата страна кон Емадалена. Сегашната црква е завршена во 1840 година, но веќе на 1329 година најверојатно имало црква на истото место.

 • црква холтсфред 23

Холтсфред црква

Црквата Холтсфред, најголемиот град во општината, всушност има најмлада црква. Плановите за изградба на црква во Холтсфред постоеја некое време и беа направени во 1921 година

 • Вирсерум Кирка 1 e1625042018291

Црквата на Вирсерум

Црквата Вирсерум е изградена во неоготски стил со својот карактеристичен висок шпиц и зашилени заоблени прозорци и портали. Сегашната црква на Вирсерум била изградена во текот на годините 1879-1881 година. Оригиналот

 • Скалиран G0170525

МакБаскет во Ланеберга

Дали сакате активност исполнета со адреналин? Пробајте пејнтбол во Лонеберга. МакБаскет е одлична активност за вас кои сакате адреналин и одговараат на сите

 • Пазар за болви

Лав лавскиот пазар

Добредојдовте во продавницата за продавници на лавови на лавови со 900 м . Два ката со мебел и цел кат со ситници.

 • DSC 0168 1 1

ефект на стаклена градина

Greenhouse е прекрасна продавница за половни производи со многу добра што може да се понудат, тоа е нешто за што се прашувате дека можете да ја посетите нашата веб-страница. Добредојдовте во стаклена градина!

 • среќен битпазар

Болзавец на среќа

Пазарот за болви во Ликанс нуди забавна половна стока од која нема да се заморите. Овде ќе најдете сè по добри цени.

 • Предниот дел од чашата

Купан

Купан ве поздравува во нивната фантастична продавница за половни производи.

 • Linus loppis 3 намалена

Линус лопис

Добредојдовте на Linus loppis, прекрасна продавница за половни производи полна со половни производи.

 • Paddleboard 4000X3000 px намалена

Paddle Stand Up Paddleboard

Одлична активност што е релаксирачка и која исто така може да биде предизвикувачка. Излезете на езерото или во огледална река. Весло спокојно!

 • Кајак надвор на езерото пред зелената шума

Кајакарење

Уживајте во мирни ветрови и мирен момент на вода во прекрасниот Хулинген. За да се лизнете тивко преку површината на водата, застанете на брегот за еден

 • Поглед на езерото Липен

Липа

Липа е големо шумско езеро сиромашно со хранливи состојки со чиста вода и неколку мали острови. Борова шума, свињи, боровинки и хедер доминираат околу езерото. Езерото е длабоко

На врвот